Біометричні паспортні документи та їх переваги!
Біометричні паспортні документи та їх переваги!
Біометричними називають документи, що посвідчують особу та містять електронний носій інформації, на якому записано інформацію про біометричні дані власника документу з метою його ідентифікації. Головною метою запровадження біометричних документів є їх захищеність від підробок та виключення можливості користування ними будь-якою особою, окрім власника.
Біометричні паспорти набувають все більшого поширення у світі. Відповідно до інформації всесвітньої організації цивільної авіації (ICAO) більше 90 країн з 193 держав-членів ООН в даний час видають такі документи, при цьому ще більше двадцяти держав готові до впровадження таких документів в найближчі роки.
На сьогодні всі паспорти - і внутрішній у формі ID-картки і для виїзду за кордон є біометричними, за рахунок вбудованого безконтактного електронного носія інформації (чіп), на який записується інформація про біометричні дані власника документа.
Ще у 2015 році Державна міграційна служба України розпочала оформляти паспорт громадянина України для виїзду за кордон, вже за рік-паспорт громадянина України формі ID-картки.
- Паспорт громадянина України - є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України. Сучасний паспорт у формі картки, на відміну від попередніх паперових «книжечок», видається на основі електронної бази даних - Єдиного державного демографічного реєстру, отже кожній особі лише один раз доведеться пройти процедуру ідентифікації, надалі інформація про неї буде міститися в реєстрі.
Новий електронний документ поєднує в собі сучасний дизайн та високий рівень захисту від підроблення, що, в свою чергу, дає йому безліч можливостей для використання у сьогоденному світі. Так, зокрема, громадяни України, які є власниками ID-карток мають можливість отримати послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій (чіп) ID-картки, який дає можливість громадянам користуватись різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні та банківські послуги тощо.
На сьогодні, паспортний документ виготовляється у разі:
- при досягненні особою 14-ти річного віку(вперше);
- зміни інформації, внесеної до паспорта (крім додаткової змінної інформації);
- отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (РНОКПП) або повідомлення про відмову від прийняття зазначеного номера (за бажанням);
- виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
- закінчення строку дії паспорта;
- непридатності паспорта для подальшого використання (паспорт/фотокартка має пошкодження (та/або відсутня його/її частина), що не дають змогу візуально ідентифікувати особу, прочитати прізвище, власне ім’я, по батькові, дату та місце народження, ким виданий паспорт, підпис посадової особи та дату видачі, пошкодження перфорованої серії та номера, що не дають змогу встановити реквізити паспорта, виправлення, зокрема внесення змін до персональних даних особи/найменувань органу/штампа/печатки, пошкодження, які блокують можливість зчитування, а також внесення змін до інформації безконтактного електронного носія);
- якщо особа досягла 25- чи 45-річного віку та не звернулася в установленому законодавством порядку не пізніше як через місяць після досягнення відповідного віку для вклеювання до паспорта зразка 1994 року нових фотокарток;
- наявності в особи паспорта зразка 1994 року (за бажанням).
Вартість оформлення ID-картки становить:
- протягом 20 робочих днів - 558 грн;
- протягом 10 робочих днів - 928 грн.
Звертаємо увагу, що особам, яким виповнилось 14 років, та які отримують ID-картку вперше така адміністративна послуга надається безкоштовно.
- Паспорт громадянина України для виїзду за кордон - є документом, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він оформлений, і дає право такій особі на виїзд з України і в’їзд в Україну. Усі громадяни України можуть за бажанням оформити цей паспортний документ. Закордонний паспорт оформляється особам, які не досягли 16-річного віку, на чотири роки, а особам, які досягли 16-річного віку, - на десять років.
Вартість оформлення закордонного паспорта становить:
- протягом 20 робочих днів – 1042 грн;
- протягом 7 робочих днів – 1682 грн.
Варто зазначити, що такі біометричні паспортні документи можуть бути завжди «під рукою», за допомогою мобільного за стосунку «Дія», який відображає їх у вигляді електронних паспортів «Е-паспорти».
Отримати адміністративні послуги по оформленні біометричних паспортних документів, а також інші адміністративні послуги, які входять до компетенції служби можна у Шепетівському відділі УДМС у Хмельницькій області за адресою: м.Шепетівка, вул. Героїв Небесної Сотні, 47, контактний телефон: (03840) 4-22-30.
Графік роботи підрозділу:
-вівторок-п’ятниця з 9.00 до 18.00 та у суботу з 9.00 до 16.45;
обідня перерва з 13.00 до 13.45;
неділя, понеділок-вихідний.