Повідомлення RASFF щодо виявлення норовірусу в устрицях експортованих з Франції

Дата: 10.03.2023 13:50

Повідомлення RASFF щодо виявлення норовірусу в устрицях експортованих з Франції

Шепетівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області доводить до відома операторів ринку про надходження до України небезпечних устриць що експортувались з Франції у яких виявили норовірус. Повідомлення надійшло від Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми.
 Виробник: Les jardins ostréicoles de tatihou, France
 Отримувач: ТзОВ «МЕТРО Кеш енд Кері Україна».
 При наявністі вище вказаної продукції просимо негайно повідомити Шепетівське районне управління Головного управління в Хмельницькій області на  електронні адреси: slavutadpss@consumerhm.gov.ua, slavutadpss@ukr.net

Довідка: Норовірус («хвороба зимової блювоти», «вірус круїзного судна») – найпоширеніша причина катару шлунка та кишечника (гастроентерит). Перша ознака норовірусу, зазвичай – раптове хворобливе відчуття, що супроводжується сильною блювотою та водянистою діареєю. Деякі люди також можуть відчувати підвищену температуру (більше +38), головний біль, спазми шлунка, втрату апетиту, біль в кінцівках.