A A A K K K
для людей із порушенням зору
Берездівська громада
Хмельницька область, Шепетівський район

До відома платників щодо рахунків для сплати платежів у 2023 році

Дата: 05.01.2023 08:59
Кількість переглядів: 165

Фото без опису

 

 

 

 

До відома платників

щодо рахунків для сплати платежів у 2023 році

 Славутська ДПІ ГУ ДПС у Хмельницькій області повідомляє про  актуальність в 2023 році бюджетних та небюджетних рахунків, які діяли в 2022 році, окрім нових бюджетних рахунків, відкритих для зарахування акцизного податку з сигарил за кодами класифікації доходів бюджету 14020601, 14030601 та для зарахування авансового внеску з податку на прибуток за кодом  класифікації доходів бюджету 11021700.

Інформацію щодо реквізитів рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів їх внесеними змінами та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які діяли у 2022, дата введення в дію яких з 01.01.2023 можна отримати за посиланням :

https://km.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/

 

За зазначеним посиланням додатки:

1. Реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів до державного та  місцевих бюджетів по Хмельницькій області із змінами.

2. Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування по Хмельницькій області

 

 

 

Із 1 січня 2023 року застосовуються нові форми податкової звітності, зокрема:

• Податкової декларації з податку на прибуток підприємств ( наказ № 274).

Зміни внесено з метою приведення форми декларації до положень ПКУ щодо спеціального режиму оподаткування резидентами Дія.Сіті за особливими умовами.

Першим звітним періодом є 2022 календарний рік.

 

• Податкової декларації про майновий стан і доходи ( наказ № 143).

Так, форма декларації про майновий стан і доходи отримала нові додатки:

– Додаток Ф4 – розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, оподатковуваних доходів від продажу протягом звітного (податкового) року об'єкта(ів) нерухомого та/або рухомого майна;

– Додаток МПЗ – розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання за податковий (звітний) рік, що розраховується фізичним особами – підприємцями (крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування) – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь.

 

• Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки ( наказ № 371).

Наказом затверджується нова форма Податкової декларації, в якій передбачено місця для зазначення коду Кодифікатора (КАТОТТГ), інформації щодо адреси місць розташування об'єктів оподаткування, строку користування податковою пільгою у звітному періоді, виокремлення нарахованих до збільшення сум податкового зобов'язання.

З метою зменшення помилок (розбіжностей) при поданні уточнюючих податкових декларацій, забезпечення спрощення ведення автоматизованого обліку та аналізу поданих документів, як з боку платників, так і контролюючих органів, а також розширення надалі сервісного обслуговування платників запроваджується позиція «Реєстраційний номер декларації в контролюючому органі, яка уточнюється».

 

• Податкової декларації з плати на землю ( наказ № 83).

Зазначеним наказом викладено в новій редакції Податкову декларацію з плати на землю, яка повинна подаватись з 2023 року. Основні зміни:

– за наявності у платника податку кількох об'єктів оподаткування, що знаходяться на території різних адміністративно-територіальних одиниць, що відповідають різним кодам за КАТОТТГ адміністративно-територіальних одиниць, якщо такі адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним податковим органом, то кількість податкових Декларацій має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць;

– у колонці «Категорія земельних ділянок» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» Декларації зазначається інформація щодо категорії/цільового призначення земельних ділянок, яка має відповідати інформації, що зазначена у документах, які засвідчують право власності/користування земельними ділянками;

– у колонці «Нормативна грошова оцінка» розділу І «Розрахунок суми земельного податку» та розділу ІІ «Розрахунок суми орендної плати» Декларації вказується нормативна грошова оцінка з урахуванням кумулятивної величини коефіцієнта індексації, який застосовується з дати останньої затвердженої нормативної грошової оцінки: в разі проведення оцінки земельної ділянки – зазначається оцінка одиниці площі земельної ділянки, якщо оцінку не проведено – зазначається оцінка одиниці площі ріллі по АР Крим або по області.

 

 

 

Нововведення щодо подання податкової звітності у 2023 році

2022 рік є першим звітним періодом для:

– Звітів про контрольовані іноземні компанії  (згідно Закон № 466-IX).

З 2022 року запроваджено концепцію оподаткування прибутку контрольованих іноземних компаній (далі – КІК) на рівні контролюючої особи – фізичної або юридичної особи, що є контролюючою особою такої компанії.

Звітним (податковим) періодом для КІК є календарний рік або інший звітний період, що закінчується протягом календарного року.

При цьому звіт про КІК подається контролюючою особою одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за відповідний календарний рік засобами електронного зв'язку в електронній формі.

Вперше звіти про КІК будуть подаватись за 2022 рік разом з податковою звітністю за 2023 рік. При цьому штрафні санкції та пеня до звітності КІК за 2022 та 2023 роки не застосовуватимуться.

 

– Розрахунку загального мінімального податкового зобов'язання  (згідно Закону № 1914-ІХ).

Частиною зобов'язань з податку на прибуток підприємств платників податку – власників, орендарів, користувачів земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, є позитивне значення різниці між сумою загального мінімального податкового зобов'язання та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок.

Розрахунок загального мінімального податкового зобов'язання вперше здійснюватиметься за наслідками 2022 року.

Тимчасово, за 2022 та 2023 роки податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов'язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації, та/або за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

 

– Резидентів Дія Сіті  Закон № 1946-ІХ).

Спеціальний режим оподаткування резидентів Дія Сіті, який передбачає можливість переходу ними на оподаткування податком на прибуток підприємств за особливими умовами (аналог податку на виведений капітал), що передбачають ставку податку у розмірі 9 % та оподаткування лише низки операцій.

Окремою базою оподаткування в спеціальному режимі оподаткування резидентів Дія Сіті буде сума невідповідності контрольованої операції принципу «витягнутої руки», яка буде оподатковуватись за ставкою 18 %.

Першим звітним періодом для спеціального режиму оподаткування резидентів Дія Сіті є 2022 календарний рік.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь