Відбулося семінар - навчання з жителями ОТГ
27 лютого о 10:00 год. в приміщенні Берездівської сільської ради управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області проведено семінар - навчання з бджолярами та агрономами нашої ОТГ!
Як показує аналіз виконання плану діагностичних досліджень останніми роками ускладнилась ситуація щодо захворювання бджіл на вароатоз та отруєння бджіл з початком весняно – польових робіт. Великої шкоди пасіці завдає отруєння бджіл пестицидами, тобто хімічними речовинами, якими фермери обробляють поля і сади в період їх цвітіння, що приводить до їх масової загибелі.
З метою посилення контролю за епізоотичною ситуацією в галузі бджільництва, та забезпечення належної якості їх продукції, попередження масової загибелі бджіл просимо Вашої допомоги в організації проведення семінару - навчання з жителями об’єднаної територіальної громади, які утримують пасіку та розводять бджіл а також запросити керівників, спеціалістів господарств, які використовують пестициди та хімічні речовинами під час проведення польових робіт на сільськогосподарських угіддях громади.
Питання які були винесені на семінар - навчання.
1.При проведенні навчання буде висвітлено питання профілактики та недопущення отруєння бджіл;
2. Буде висвітлено ситуацію щодо інфекційних та інвазійних хвороб бджіл, засобів профілактики, діагностики і лікування;
3. Будуть доведені вимоги до учасників наради щодо якості меду та недопущення забруднень;
4. Буде проведено роз’яснення щодо реєстрації пасік за місцем проживання фізичної особи або за місцем реєстрації юридичної особи у об’єднаній територіальній громаді один раз в рік заснування пасіки,
5. Буде доведено умови отримання ветеринарно- санітарного паспорта пасіки;
6. Про обов’язковість інформування органів місцевого самоврядування, землевласника та районного управління Держпродспоживслужби про плануєме місце кочівлі пасіки, документальний супровід пасік при кочівлі.
7. Про дотримання ветеринарно – санітарних правил фізичними особами при розміщенні пасіки на земельних ділянках, що їм належать, та на земельних ділянках інших власників за їх згодою.;
8. Ініціювання пасічниками перед об’єднаною територіальною громадою про створення постійно діючої комісії з питань бджільництва, в тому числі щодо встановлення факту отруєння бджіл, в яку входять спеціаліст ветеринарної медицини, агроном суб’єкта господарювання, пасічник, представник громади, депутат громади.
Проведення весняної ревізії пасік:
1. Забезпечення обов’язкової участі спеціалістів державної ветеринарної медицини при обстеженні пасік та відборі біо (пат) матеріалів для лабораторного дослідження;
2. Проведення паспортизації пасік та взяття на облік в установах державної ветеринарної медицини;
3. Забезпечення документального супроводу продукції бджільництва.